вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Тиаго Силва му подари еден бод на Монако

silva podari bod

Поврзани вести

По еден гол во двете мрежи видоа фановите кои решија во живо да го следат долго очекуваниот дерби натпревар од 24. коло во француската Прва лига, дерби пресметката помеѓу директните ривали за шампионската титула, Монако и ПСЖ.

ПСЖ дојде во водство со погодокот на аргентинскиот интернационалец, Хавиер Пасторе, а финишот од натпреварот, прекрасен автогол постигна капитенот на “светците”, бразилскиот интернационалец, Тиаго Силва.

Фудбалерите на Олимпик од Лион ја оправдаа фаворитската улога и сосема заслужено со минимални 2:1 славеа на незгодното гостување во Нант.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести