четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Тиаго Силва не сака да биде наследник на Пујол

silva ne saka pujol

Поврзани вести

Капитенот на актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, Тиаго Силва откри дека не планира никаква преселба на “Ноу Камп” и додаде дека нема да биде именуван за наследник на легендарниот капитен на каталонскиот гигант Барселона, Карлес Пујол.

“Одлично се чуствувам, но ми годат и тие информации дека сум желба на Барселона, дека го имам се тоа што е потребно за да бидам наследник на Пујол. Сепак, јас сум среќен во Париз и тука имам незавршена работа. Сакам до крај да го испочитувам договорот кој го имам со челниците на ПСЖ. Сега сум фокусиран само на Лигата на шампиони и ако продолжиме со ваквиот ритам можно е да го освоиме и победничкиот пехар. Според мене, најголем конкурент на ПСЖ е актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М)”, изјави бразилскиот интернационалец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести