четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Тие му помогнале, тој им се заканувал со нож

g_noz

Поврзани вести

Пијан скопјанец ноќеска наместо да им се заблагодари на луѓето кои му помогнале и го однеле дома, тој зел нож и им се заканувал дека ќе ги убие, информира денеска Министерството за внатрешни работи.

Инцидентот се случил околу 1,30 часот кога во зградата на булеварот АВНОС додека Д.М. (34), Н.Г. (26) и В.Д. (32) разговарале пијан дошол А.Г. (28) и почнал да се расправа со нив.

Бидејќи сите го познавале, тројцата го однеле до неговиот стан, но кога стигнале таму А.Г. зел нож од кујната им почнал да им се заканува. Тројцата пријатели побегнале од станот, а случајот го пријавиле во полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести