понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Тихоокеанскиот брег кај Панама погоден од силен земјотрес

zemjotres

Последни вести

Силен земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтерова скала вчеравечер бил регистриран кај тихоокеанскиот брег во близина на Панама.

Потресот се случил во 23 часот по локално време, а епицентарот се наоѓал на 245 километри јужно од крајбрежниот град Пунта де Бурика, во близина на границата со Костарика.

Информации за евентуални човечки жртви или пак причинета материјална штета засега нема.

Најчитани вести