понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

(ВИДЕО) Тијана ја претстави песната за Евровизија

Тијана изјави дека и покрај пристигнувањето на понуди за соработка со музичари од целиот Балкан, сепак се одлучила за песна од Димитров.

tijana dap

Поврзани вести

Тијана Дапчевиќ ја промовираше песната со која што ќе ја претставува Македонија на изборот за песна за Евровизија.

Песната „To the sky”, ќе ја пее на англиски, а реакцијата на нејзината песна за сега се одлични.

Текстот за песната е на Елена Ристеска, додека Дарко Димитров ја напиша музиката за овој евровизиски хит.

Тијана изјави дека и покрај понудите за соработка со музичари од целиот Балкан, сепак се одлучила за песна од Димитров.

Слушнете како звучи:

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести