среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тијана на „Би-Би-Си“ како коментатор за „Евровизија“

Дапчевиќ била поканета од британската телевизија „Би-Би-Си“, заедно со нив да ја следи првата полуфинална вечер и да коментира.

tijana

Поврзани вести

Синоќа додека траеше првата полуфинална вечер на изборот на песна за „Евровизија“, нашата претставничка Тијана

Дапчевиќ била поканета од британската телевизија „Би-Би-Си“, заедно со нив да ја следи првата полуфинална вечер и да коментира, пишува порталот „Вистина.мк“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести