петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тико погодено со проектил

100273

Последни вести

Педесет годишниот З.П., во текот на вчерашниот ден пријавил оштетување на неговиот автомобил од марката „Даеву тико“.

Инаку, возилото било паркирано во дворот на куќата, а залутан проектил заврши во шофершајбната од паркирано патничко возило, кое е негова сопственост.

Министерството за внатрешни работи презема мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести