Македонија,Крими хроника

Тико погодено со проектил

Тико погодено со проектил

Педесет годишниот З.П., во текот на вчерашниот ден пријавил оштетување на неговиот автомобил од марката „Даеву тико“.

Инаку, возилото било паркирано во дворот на куќата, а залутан проектил заврши во шофершајбната од паркирано патничко возило, кое е негова сопственост.

Министерството за внатрешни работи презема мерки за расчистување на случајот.