вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Тим на ММФ во посета на Македонија

Започнуваат разговорите за извршување на „пост-програмскиот мониторинг“ за оваа година, а ќе се анализираат економските параметри за надворешната одржливост на земјата, и можноста навреме да ги сервисира обврските.

download

Поврзани вести

Тим на Меѓународниот монетарен фонд, од денеска и во следниве две недели е во посета на  Македонија.

Започнуваат разговорите за извршување на „пост-програмскиот мониторинг“ за оваа година, а ќе се  анализираат  економските параметри за надворешната одржливост на земјата, и можноста  навреме да ги сервисира  обврските.

По двонеделните разговори ќе се изготвува и извештај што ќе се поднесе до ММФ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести