среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Тимошенко ќе се кандидира за претседател

julija timosenko

Поврзани вести

Еден од лидерите на украинската партија „Баткивщина“, Јулија Тимошенко ќе учествува на претседателските избори на 25 мај, соопшти лидерот на „Удар“, Виталиј Кличко пред новинарите, цитиран од „РИА Новости“.

Кличко прецизира дека Тимошенко му соопштила за својата намера за време на нивниот вчерашен разговор.

Пед неколку денови и поранешниот светски шампион во бокс најави дека ќе се кандидира за претседател на Украина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести