среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Тимошенко заминува на лекување во Германија

Тимошенко на прифати поканата на Меркел да се лекува во Германија

julija timosenko

Поврзани вести

Неодамна ослободената поранешна украинска премиерка и една од челниците на опозицијата во таа земја, Јулија Тимошенко, следниот месец ќе замине во Германија на лекување, стои во соопштението објавено на нејзината Интернет страница.

„Поранешната премиерка Јулија Тимошенко ја прифатила понудата на германската канцеларка Ангела Меркел да се лекува во Германија“, стои во соопштението.

Таа на лекувањето ќе замине откако ќе присуствува на конгресот на Европската народна партија во Даблин, кој што започнува на шести март.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести