понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Тимовите на СДСМ се партиска активност, и народот не треба да го интересира

petre-silegov-500

Поврзани вести

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов изјави дека најавените пет илјади тимови, како дел од новата стратегија на СДСМ се веќе на терен. Но, тимовите се уште никој не ги видел, ниту трага, ниту глас од нив.

Тој не сакаше да открие никакви детали во врска со тимовите и начинот на нивното функционирање.

– Тимовите се теренска партиска активност на СДСМ и не гледам зошто би ве интересирало нешто повеќе околу тоа. Нема потреба од откривање на деталите, вели Шилегов за Нетпрес.

Меѓутоа и покрај тврдењето на портпаролот на најголемата опозициска партија во земјава дека тимовите се на терен, истите никаде ги нема и засега никој го нема почуствувано нивното работење.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести