понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Тина Мазе доминантна во Бивер Крик

maze

Поврзани вести

Словенката Тина Мазе продолжува со одличните настапи на Светското првенство во Бивер Крик, откако триумфираше на трката во комбинација со што стигна до вториот златен медал.

Таа го освои првото место пред Австријките Никол Хосп и Михаела Кирхгасер.

Американката Линдзи Вон не ја заврши слаломската етапа и ги разочара домашните фанови, а следна шанса да ја прекине доминацијата на Мазе ќе има во четврток кога на програмата е велеслаломската трка.

Најчитани вести