петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Тина Тарнер преживеала мозочен удар

Уште во февруари се пишуваше дека Тарнер имала мозочен удар додека се одморала во својата куќа во Шварцарија. Сепак, таа информација беше демантирана бидејќи пејачката наводно имала грип.

tina

Поврзани вести

Познатата американска пејачка,  Тина Тарнер преживеа мал мозочен удар. Таа периодов е во стабилна состојба и одлично закрепнува.

„На добар пат е брзо да заздраве“, открива нејзиниот возач и соработник Алберт Б.

Уште во февруари се пишуваше дека Тарнер имала мозочен удар додека се одморала во својата куќа во Шварцарија. Сепак, таа информација беше демантирана бидејќи пејачката наводно имала грип.

Минатата година Тарнер се омажи за долгогодишниот партнер, германскиот продуцент Ервин Бах, со кој се запознаа во 1986 година во Германија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести