вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Тинејџер криумчарел палестински мигранти

policija-500

Поврзани вести

Седумнаесетгодишно момче од Скопје е осомничено дека криумчарело мигранти преку македонско- косовската граница.

Според информациите од полицијата, И.Л. пред 10 дена е затекнат на местото викано Раскрсница во близина на границата со Косово заедно со уште двајца палестински државјани кои илегално влегле од Грција. Палестинците по влегувањето во земјава дошле во Скопје каде на железничката станица се сретнале со И.Л. кој за 500 евра требало да ги пренесе кон Косово.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести