среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тинејџер од Даниловград го спржи струја на патот кон Острог

Малолетникот бил во група од дваесетина луѓе кои се упатиле кон манастирот Острог непосредно пред православниот празник Св. Василије Острошки. На железничката станица чекале да им се придружат и други лица.

podgorica

Поврзани вести

Седумнаесетгодишно момче од Даниловград почина утринава во Клиничкиот центар во Подгорица како последица на удар од струја.

Момчето со иницијали Н.Р  бил сместен синоќа околу 22 часот на Одделението за интензивна нега со опекотини по целата површина на телото, откако на железничката станица во Даниловград дошол во контакт со струјно коло.

Пациентот во Ургентниот центар бил доведен во исклучително лоша состојба.

Малолетникот бил во група од дваесетина луѓе кои се упатиле кон манастирот Острог непосредно пред православниот празник Св. Василије Острошки. На железничката станица чекале да им се придружат и други лица.

Околу 21.37 Н.Р ја поминал пругата и се упатил позади воз кој неколку месеци бил паркиран на станицата.

Очевидците велат дека кога поминал позади возот, се качил на еден од вагоните и со ранец ја закачил жицата за струја, па потоа паднал меѓу двата колосека.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести