понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тинејџер од Хрватска го удри струја од 25.000 волти

Тинејџер од Хрватска го удри струја од 25.000 волти

Тинејџер од Хрватска го удри струја од 25.000 волти

Поврзани вести

Ужасна несреќа се случила на железничката станица – малолетно момче од Хрватска го удри струја со јачина од 25 илјади волти.

Струјата го удрила кога паднал од вагон

Момчето се искачило на вагон – цистерна.

Според првичните информации при падот на цистерната го удрила струја. Момчето се здобило со тешки повреди на главата и тешки изгореници од струјниот удар.

 

Претходно пред неколку месеци тригодишно дете од Загреб почина од струен удар откако во кадата во која се капело паднал фен кој бил приклучен во струја.

 

 

 

Најчитани вести