вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Тинејџер од Тетово нападнат за време на големиот одмор

tepacka

Последни вести

Осумнаесетгодишниот А.Х. од Тетово вчера за време на големиот одмор бил нападнат пред угостителскиот објект спроти средното текстилно училиште.

Тој бил нападнат од страна на неколку лица. Истите на оштетениот му нанеле телесна повреда удирајќи го со метален предмет, а еден од сторителите со пиштол го удрил во пределот на главата. На А.Х. му е укажана лекарска помош во Клиничката болница во Тетово.

Од извршениот разговор со оштетениот истиот посочува неколку лица како можни сторители. Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести