петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 40

Тинејџер прегазен во Центар, пренесен во Ургентен

teska-nesreka500

Последни вести

Шестнаесетгодишно момче е тешко повредено откако синоќа бил прегазен од автомобил „матиз“ на улицата „11 Октомври“.

Автомобилот бил управуван од  Д.Т. (30).

Поради тешките повреди истиот бил веднаш пренесен во Ургентниот центар каде е задржан на понатамошно лекување.

Неофицијално момчето се здобило со фрактура на черепот.

На местото на несреќата извршен е полициски увид.

Најчитани вести