Македонија,Крими хроника

Тинејџер прегазен во Центар, пренесен во Ургентен

Тинејџер прегазен во Центар, пренесен во Ургентен

Шестнаесетгодишно момче е тешко повредено откако синоќа бил прегазен од автомобил „матиз“ на улицата „11 Октомври“.

Автомобилот бил управуван од  Д.Т. (30).

Поради тешките повреди истиот бил веднаш пренесен во Ургентниот центар каде е задржан на понатамошно лекување.

Неофицијално момчето се здобило со фрактура на черепот.

На местото на несреќата извршен е полициски увид.