вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Тинејџер претепал шофер на ЈСП

jsp avtobus

Поврзани вести

Седумнаесетгодишно момче претепало шофер на автобус на ЈСП, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Тинејџерот П.П. влегол во автобусот на ЈСП број 57, по што шоферот му побарал да покаже слободна карта или да купи билет, но тој наместо тоа почнал да го навредува, а потоа и физички го нападнал удирајќи го со тупаници по главата.

П.П. е приведен, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести