понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тинејџер удрил со автомобил во жена во Ѓорче и побегнал

soobrakajka

Поврзани вести

Деветнаесетгодишен скопјанец денеска напладне удрил во возрасна жена на улица во скопската населба Ѓорче Петров и побегнал без да и’ укаже помош.

Според информациите од полицијата, несреќата се случила во 12.15 часот на улицата Ѓорче Петров кога М.С. со својот автомобил „голф“ удрил во П.О. кој сакала да ја премине улицата.

По несреќата, жената со повреди е пренесена во Ургентниот центар.

Возачот, според неофицијални информации, откако удрил во жената побегнал, но полицијата за кратко го пронашла.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести