сабота, 24 јуни 2017  |  Вести денес: 33

Тинејџер застрела четворица во Јужна Каролина

Четиринаесет-годишно момче со пиштол го застрела својот татко во својот дом, по што се упатил и кон основното училиште близу нивното живеалиште во градот Таунвил во Јужна Каролина и пукал во двајца ученици и во учителка, пренесува БТА.

133363420

Поврзани вести

Пожарникар доброволец успеа да го запре момчето пред полицијата да пристигне, коешто пак, го овозможи засолнувањето на другите ученици. Напаѓачот не влегол во училиштето, наведуваат од локалнта полиција.

Едно од ранетите шестгодишни деца се уште е во тешка состојба. Другиот ученик и 47-годишната учителка пак, се здобиле со полесни повреди и по прегледот се пуштени од болница.

Најчитани вести