петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Тинејџери од Куманово претепале сограѓанин

tepacka

Поврзани вести

Кривична пријава за тројца тинејџери од Куманово кои учествувале во тепачка во „Соколандски парк“.

По настаната вербална расправија помеѓу Н.А.(18) и Б.Д.(32) од Куманово, прво пријавениот физички го нападнал со тупаница, а во нападот се вклучиле и С.Ѓ. (18) и Л.Ж. (17), кои на Б.Д. му нанеле тешка телесна повреда во пределот на ногата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести