среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ОБНОВЕНО: Тинејџерка прегазена од автомобил на Партизанска

Девојка е прегазена од автомобил на булеварот Партизнски одреди во Скопје

soobrakjka partizanska

Поврзани вести

Млада девојка вечерва е прегазена од автомобил на булеварот Партизански одреди во Скопје.

Несреќата, според неофицијални информации, се случила околу 21 часот кога автомобилот удрил во тинејџерка кај бензинската пумпа „Макпетрол“ во Карпош 2.

Според првичните информации од полицијата, несреќата се случила на раскрсницата од булеварите Партизански одреди и Октомвриска револуција кога автомобил „мерцедес“ со скопски таблички удрил во девојката.

Поради тешки повреди девојката, чиј идентитет засега е непознат, починала на самото место на несреќата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести