сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тиоте прв во списокот на Манчестер Јунајтед

tiote prv vo spisokot

Поврзани вести

Репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска и стандарден првотимец во дресот на англискиот премиерлигаш Њукасл, Чеки Тиоте, најверојатно ќе биде првата летна аквизиција на големиот ривал од Премиер лигата, тимот на Манчестер Јунајтед.

Англиските медиуми потврдија дека наследникот на сер Алекс Фергусон, Дејвид Мојес веќе ги информирал клупските челници дека сака во новата клупска сезона да ги има на располагање и услугите на 27-годишниот играч за врска.

Големата желба на Мојес лесно ќе стане реалност но само под еден услов, понудата на актуелниот шампион на Англија услугите на Тиоте, да не биде помала од 12 милиони фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести