недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Типсаревиќ нема да настапи на “Роланд Гарос”

tipsarevic

Поврзани вести

Српскиот тенисер Јанко Типсаревиќ го откажа учеството на Гренд Слем турнирот “Роланд Гарос” поради вирусна инфекција.

Некогашниот “Топ 10” тенисер веќе 2 години се мачи со истите проблеми, што го чинеа и пад од речиси 400 места на АТП листата.

Сепак, неговиот кам бек се очекува веќе на Вимблдон, за кој Типсаревиќ би требало да биде целосно подготвен.

Најчитани вести