петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Титулата „Најубави нозе“ ја доби манекенката Ангела Ѓоргиева

Благодарна сум на брендот што ме избраа да бидам нивно заштитно лице, бидејќи како манекенка работам четири години, до сега учествував на два избори во нашата земја и еден меѓународен во Кина - World Super Model.

Najubavi noze - Angela Gjorgieva  5

Поврзани вести

Ангела Ѓоргиева е манекенката која ја доби титула „Најубави нозе“ на Модниот викенд во Скопје. За својот атрибут Ангела од организаторот на изборот, брендот за депилација Veet, ќе добие фотосесија како заштитно лице. Со тоа ќе започне и едукативната кампања наменета за млади девојки и жени.

„Среќна сум што сум единствената манекенка со „Најубави нозе“ во Македонија. Благодарна сум на брендот што ме избраа да бидам нивно заштитно лице, бидејќи како манекенка работам четири години, до сега учествував на два избори во нашата земја и еден меѓународен во Кина – World Super Model. Со задоволство можам да кажам дека Veet е мојот омилен бренд за депилација“, изјави Ангела Ѓоргиева, манекенка од модната агенција Подиум.

Veet во Македонија за првпат организира ваков избор за што беше во потрaга по манекенка со најубави и негувани нозе.Педесетина модели беа во конкуренција за избор на Најубави нозе на Модниот викенд во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести