вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тивко и пријатно време за новогодишната ноќ, во следните денови малку облаци и дожд

plostad nova godina

Поврзани вести

За новогодишната ноќ може слободно да уживате доколку решите да ја пречекате на отворено или на плоштад бидејќи времето ќе биде облачно, но тивко и многу студено.

Според најавите не метеоролозите, и во следните денови по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност.

Утре најниската дневна температура ќе биде во Тетово и Битола, со максимални три степени, додека најтопло ќе биде во Гевгелија каде што живата на термометарот ќе се искачи до деветиот степен над нулата.

Во првиот ден од новата година ќе не очекува претежно облачно време со температуа од два до осум степени. В четврток ќе има повеќе сонце, па се очекува и пораст на температурата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести