среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ТЛЗП: Елена Ристеска ја наежи јавноста со „Зајди зајди“

1463144_336181453221692_6843531598022376920_n

Последни вести

Одличен настап имаше синоќа нашата претставничка Елена Ристеска на балканското шоу „Твоето лице звучи познато“,

Таа ја имитираше кралицата на ромската музика, Есма Реџепова Теодосиевска и ја испеа македонската народна песна „Зајди, зајди“.

Нејзиниот настап можете да го погледнете ТУКА

Најчитани вести