среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 31

ТМРО: Парламентарните избори би биле опасност со Босанско сценарио

Поврзани вести

Не може причината што оваа пролет ќе има парламентарни избори во Србија и на Косово да биде причина и за парламентарни избори во земјава, сметаат од партијата ТМРО.

„Ваквото сценарио за дополнително вжештување на политичката нестабилност со уцени и со немири прелеани од балканското соседство можат да бидат фатални за Македонија, која се соочува со сериозен предизвик во кој мора да влезе со пресметан ризик, но и сериозна и добро проценета одлука“, сметаат од партијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести