петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ТМРО со поддршка за големиот граѓански собир за силна Македонија

tmro

Последни вести

Преку писмено соопштение ТМРО ги повика граѓаните да се приклучат на масовниот граѓански собир за силна Македонија.

„ТМРО апелира до Македонските граѓани и припадниците на Македонскиот народ кои ја имаат оваа држава како  матична, масовно, достоинствено и во голем број на 18 мај во 20 часот, да покажат  државничко чувство и национална свест за Република Македонија, како самостојна и демократска земја, каде институциите на системот ги бира народот на непосредни избори, а не со фингирани и задкулисни кризи“, се вели во соопштението од ТМРО.

 

 

Најчитани вести