понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ТМРО: За претседател на македонската држава, ќе одлучат Македонците

Поврзани вести

За претседател на Република Македонија ќе одлучат Македонците, сметаат во партијата на Ванчо Шехтански, ТМРО.

„За ТМРО претседателот на македонската држава, задолжително мора да биде чист Македонец по род, неговата номинација да биде од Македонците, да ги застапува македонските национални интереси и конечно да знае да каже таму кај што треба, кои се и што се Македонците и македонскиот народ“, се вели во соопштението од партијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести