сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Точно на полноќ „Полноќна роза“ пристигна и во Македонија!

10635874_795196417185704_7709196548305383016_n

Последни вести

„Полноќна роза“ од Лусинда Рајли на македонски, остега и во Матица. Приказна која ги спојува минатото и сегашноста. Повеќеслоен современ роман кој раскажува секојдневни приказни од животот, страници полни со надеж, и верба во љубовта.

Лусинда Рајли родена е во Кралството Британија, но често патува на Блискиот Исток, во посета на својот татко дипломат. Откако се преселува во Лондон, работи како глумица во театар, за телевизии но се појавува и во неколку филмски улоги. Веќе неколку години го пронаоѓа својот мир и спокој на островот Ко Чанг на Тајланд од каде ја создаде и “Последната Роза”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести