петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Тодоров го посети бебето што ја разбранува јавноста

Бебето и понатаму останува на одделот за интензивна нега и лекување и се очекува понатаму да биде префрлено на неонатолошкиот оддел каде ќе продолжи лекувањето.

klinika

Поврзани вести

Министерот за здравство Никола Тодоров, денеска беше на Клиниката за Детски болести, на Одделот за интензивна нега и лекување, каде што е хоспиталиизирано три месечното бебе кое беше пронајдено викендов на паркиран автомобил на улицата Никола Вапцаров, во центарот на Скопје.

Директорката на Клиниката за детски болести доц. Др Аспазија Софијанова, го информираше министерот Тодоров за здравствената состојба на бебето и за мерките кои се превземаат за негово лекување. Бебето и понатаму останува на одделот за интензивна нега и лекување и се очекува понатаму да биде префрлено на неонатолошкиот оддел каде ќе продолжи лекувањето.

Здравстевните власти и јавноста ќе бидат постојано информирани за здравствената состојба на детето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести