четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Тодоров: Ќе го развиваме манастрирскиот туризам

Со овој проект предвидуваме во соработка со МПЦ-ОА да развиеме веб-страница со електронски водич за сите манастирски капацитети кои нудат можности за сместување и манастирски туризам“ - изјави Тодоров по посетата на црквата „Воскресение Христово“ во скопско Зелениково.

images (1)

Поврзани вести

Никола Тодоров, носител на листата во третата изборна единица на Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, денеска го промовираше проектот за развој на манастирскиот туризам во земјава.

„Денеска сакам да промовирам уште еден проект од 2.046-те проекти. Тоа е проектот за развој на манастирскиот туризам. Со овој проект предвидуваме во соработка со МПЦ-ОА да развиеме  веб-страница со електронски водич за сите манастирски капацитети кои нудат можности за сместување и манастирски туризам“ – изјави Тодоров по посетата на црквата „Воскресение Христово“ во скопско Зелениково.
Предвидено е проектот да се реализира до следната година.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести