четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Тодоров: Помошта за поплавените се даваше неселективно

tod

Поврзани вести

Не е сфатливо размислување во насока дека на поплавените им се приоѓало селективно, немало поделба на Македонци, Албанци, или пак уште поневеројатно припадници на одредена политичка партија, вели вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров во Отворено студио на ТВ Нова.

-Навистина е смешно, како може некој да размислува така. Доколку можеби некој претходно така функционирал, тоа е негов проблем. Се помагало секому кому му била потребна помош, изјави Тодоров.

Тој додава дека што се случувало во погодените подрачја наликувало на сцени од хорор филм, апокалиптични и страшни слики, водата носела сè пред себе.

Најчитани вести