недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Тодоров упати телеграма со сочувство до семејството на Петар Милошевски

todorov-2-630x365

Последни вести

Министерот за здравство Никола Тодоров по повод смртта на поранешниот министер за здравство проф. др. Петар Милошевски упати телеграма со сочувство до неговото семејство.

– Со длабока тага ја примивме веста за неговата смрт, кој даде голем придонес за здравството и научната мисла во Република Македонија, како поранешн министер за здравство, афирмиран универзитетски професор и долгогодишен директор на Институтот за фармакологија и токсикологија при Медицинскиот факултет на УКИМ. Неговото име ќе остане забележано во аналите на Министерството, како и во аналите на Универзитот Св. Кирил и Методиј – Скопје, стои во телеграмата.

Најчитани вести