четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Тохир демантира дека преговара со Де Бур

Erick Thohir Direktur Utama PT Visi Media Asia Tbk (VIVA)

Поврзани вести

Новиот сопственик на италијанскиот калчо гигант Интер, индонезискиот бизнисмен Ерик Тохир, експресно ја демантираше пласираната шпекулација од италијанските медиуми дека на крајот од актуелната сезона ќе ја прекине соработката со актуелниот тренер, Валтер Мацари и на негово место ќе го ангажира предводникот на холандскиот прволигаш Ајакс, Франк де Бур.

„Да, изјавив дека ми се допаѓа неговиот стил на работа, дека Де Бур е одличен тренер, но не е точна информацијата дека сме седнале на преговарачката маса, дека преговараме со тренерот на Ајакс. Јас лично не го познавам Де Бур, не сум остварил некаков контакт со трофејниот тренер или со неговиот агент”, изјави Тохир.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести