вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тохир: Интер во ЛШ благодарение на Гари Медел

Новиот сопственик на италијанскиот калчо гигант Интер, индонезискиот бизнисмен го насмеа фудбалскиот свет со изјавата дека со помошта на чилеанскиот интернационалец Гари Медел, “нероазурите” по пауза од неколку години повторно ќе обезбедат пласман во групната фаза од Лигата на шампиони.

TOHIR INTER VO LS

Последни вести

Новиот сопственик на италијанскиот калчо гигант Интер, индонезискиот бизнисмен го насмеа фудбалскиот свет со изјавата дека со помошта на чилеанскиот интернационалец Гари Медел, “нероазурите” по пауза од неколку години повторно ќе обезбедат пласман во групната фаза од Лигата на шампиони.

Со ваквата изјава, Тохир уште една покажа дека нема некое големо познавање кога е во прашање фудбалската игра, затоа што Медел важи за просечен фудбалер кој игра за англискиот второлигаш Кардиф и не станува збор за фудбалер кој може да го води Интер до фудбалска слава.
“Интер има една зацртана цел во новата клупска сезона. Интер мора да обезбеди пласман во групната фаза од Лигата на шампиони, мора да се вратиме во елитното друштво. Мислам дека таа цел, полесно ќе биде реализирана доколку Интер ги осигура услугите на чилеанскиот интернационалев Гари Медел. Освен Медел, Интер мора да ангажира и нов напаѓач”, изјави Тохир.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести