понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тохир најави понуда за Торес, Џеко, Мората и Сања

Првиот човек на „нероазурите“ додаде дека сака да ги осигура и услугите на офанзивниот десен бек од редовите на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Бакари Сања, но додаде дека тој трансфер зависи само од францускиот интернационалец.

tohir za tores dzeko

Поврзани вести

Новиот сопственик на италијанскиот калчо гигант Интер, индонезискиот бизнисмен Ерик Тохир, го привлече вниманието на фудбалската јавност со изјавата дека е можно да испрати примамлива понуда за напаѓачите на Реал (М), Манчестер Сити и Челзи, Алваро Мората, Един Џеко и Фернандо Торес.

„Подготвен сум да понудам голема парична сума или за нов напаѓач или за нов играч за врска. Заинтересиран сум само за искусни фудбалери. Постојано чтам дека Интер подготвува понуда за Тторес, Мората и Џеко. Можно еден од нив да се пресели на “Џузепе Меаца” за време на летниот преоден рок”, изјави Тохир.

Првиот човек на „нероазурите“ додаде дека сака да ги осигура и услугите на офанзивниот десен бек од редовите на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Бакари Сања, но додаде дека тој трансфер зависи само од францускиот интернационалец.

„Да, ни се допаѓа Сања. Би сакале да ги осигураме неговите услуги, но тука фудбалерот го има последниот збор. Сања ќе има статус на слободен фудбалер на крајот од актуелната сезона и самиот ќе одлучи каква ќе биде неговата иднина,“ изјави Тохир.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести