вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тохир сака со Нани да ги смири фановите на Интер

tohir smiri nani

Поврзани вести

Новиот сопственик на италијанскиот калчо гигант Интер, индонезискиот бизнисмен Ерик Тохир, е на добар пат да го реализира својот прв поголем трансфер откако и официјално беше именуван за наследник на легендарниот Масимо Морати.

Италијанските медиуми се убедени дека фудбалскиот храм “Џузепе Меаца” ќе биде следната дестинација на португалскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед, Нани.

Сопственикот на Интер сака прво да ги позајми услугите на крилниот напаѓач, а потоа на крајот од актуелната сезона да го откупи неговиот договор со понуда не помала од 13 милиони евра.

Првиот човек на Интер е подготвен во обратната насока да го испрати и малдиот дефанзивец Ибрахима М’Баје кој е проценет на пет милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести