петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Тохир: Видиќ е пред трансфер во редовите на Интер

tohir za vidic

Поврзани вести

Ерик Тохир, познатиот бизнисмен од Индонезија и сопственик на италијанскиот калчо гигант Интер го привлече вниманието на фудбалската јавност со изјавата дека може да потврди, но само со 90 oтсто сигурност, дека српскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ, ќе биде првата летна аквизиција на „нероазурите”.

„Кога е во прашање најавениот трансфер на Видиќ, јас можам да потврдам дека со 90 отсто сигурност, Видиќ ќе биде нов фудбалер на Интер. Кога ќе ги дефинираме и последните детали од посакуванта соработка, ќе соопштам дека Видиќ и дефинитивно е најнова аквизиција на Интер. Сега можам да потврдам дека сме седнати на преговарачката маса и малку фали за да најдеме заеднички јазик”, изјави сопственикот на Интер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести