Македонија,Крими хроника

Тој им доставил судска покана, тие него тупаници

Тој им доставил судска покана, тие него тупаници

Полициски службеник е натепан од татко и син вчера попладне во скопската населба Драчево.

Полицијата информира дека нивниот вработен околу17,30 часот дошол во домот на З.Г. (42) за да достави покана, но веднаш бил нападнат од З.Г. и неговиот 14-годишен син. Таткото и синот го удирале полицаецот со тупаници по лицето.