вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Токио: Украден прстен вреден 245.000 евра

prsten

Поврзани вести

Крадци во Токио успеале без никаков проблем пред очите на продавачот во еден луксузен бутик да украдат дијамантски прстен вреден 245.000 евра.

Две лице се појавиле во продавницата за накит во луксузната населба Гинза и на мешан англиски и јапонски јазик изразиле желба да погледнат неколку парчиња од изложените прстени.

Потоа побарале од продавачот да ги однесе до најблискиот банкомат за да подигнат пари. Продавачот секако дека ги одбил, но дури откако си заминал „клиентот“ забележал дека му недостасува прстен со дијаманти од вкупно 4,26 карати чија вредност е проценета на 245.000 евра.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести