понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Толку бил пијан што го сметале за мртов

Мо мче со име Хорхе од Перу толку се опијанил што заспал полугол покрај река. Пијаниот 25-годишник го здогледале локалните жители, а убедени дека е починат, повикале полиција.

пијан

Поврзани вести

Со оглед на тоа дека Хорхе целосно бил пропаднат во калта, полицајците едвај го извлекле, а се разбудил дури кога почнале да го мијат.

– Ништо не направив, промрморел кога видел што се случува околу него.

– Можел да умре од труење од алкохол или хипотермија, изјавил извор за Дејли Мејл, а локалните медиуми нагаѓаат дека Хорхе залутал до реката, заглавил во калта па заспал.

Најчитани вести