сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Толку од Португалија и Кики Роналдо

TOLKU OD PORTUGALIJA I RONALDO

Последни вести

Репрезентативците на Португалија забележаа пирова победа од 2:1 во дуелот против селекцијата на Гана и поради послабата гол разлика, Кристијано Роналдо и неговата дружинаа мораа порано од предвиденото да се збогуваат со Мундијалот во Бразил.

Португалија дојде во водство со автоголот на Боје, но Асамоа Гиан во 57 минута донесе заслужено израмнување.
Погодокот вреден три бода, постигнат во 80 минута, беше дело на најдобриот фудбалер на денешницата, Крситијано Роналдо.

“Ова е лош резултат за Португалија, нема по убаво да го паметиме Мундијалот во Бразил. Не ја исполнивме зацртаната цел, но мислам дека заслуживме ваков успех, ги заслуживме сите три резултати. Германија и САД заслужија пласман во следната рунда. Вината за неуспехот можам да ја лоцирам во конечниот резултат од првиот натпревар. Поразот од Германија влијаеше врз нашата самодоверба, бевме шокорани и мнугу тажни, не можевме веднаш да се вратиме на победничката патека. Имаме голема лузна од тој натпревар”, изјави предводникот на Португалија, Пауло Бенто.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести