Македонија

ФОТО: Толпата која протестира против аболицијата на Заев се упати кон СДСМ

ФОТО: Толпата која протестира против аболицијата на Заев се упати кон СДСМ

Огромната група на граѓани која протестира против аболицијата на опозицискиот лидер Зоран Заев и екс разузнавачот Зоран Верушевски се упати кон седиштето на СДСМ.

tolpa-2-640x480

tolpa-640x480

dronce-640x480 (1)