вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Толпата што протестираше на Бит Пазар се разотиде

tolpa 1

Последни вести

Демонстрантите кои протестираа на Бит Пазар се разотидоа. Протестот помина без поголеми инциденти, освен што во два-три наврати имаше туркање со полицијата и фрлање камења по неа.

Тие најавија дека нема да се откажат од протести, се додека обвинетите во случајот „Монструм“ не бидат ослободени.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести