Македонија,Крими хроника

Толпата што протестираше на Бит Пазар се разотиде

Толпата што протестираше на Бит Пазар се разотиде

Демонстрантите кои протестираа на Бит Пазар се разотидоа. Протестот помина без поголеми инциденти, освен што во два-три наврати имаше туркање со полицијата и фрлање камења по неа.

Тие најавија дека нема да се откажат од протести, се додека обвинетите во случајот „Монструм“ не бидат ослободени.