среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Том Инс преговара со газдата на Интер

TOM INS PREGOVARA INTER

Поврзани вести

Синот на поранешниот репрезентативец на Англија, Пол Инс, Том Инс, потврди дека веќе неколку дена престојува во Милано каде преговара со сопственикот на италијанскиот калчо гигант Интер, индонезискиот бизнисмен, Ерик Тохир.
Крилниот напаѓач за неколку сезони ќе има статус на слободен фудбалер, а во пролетниот дел од изминатата сезона запиша само осум настапи во дресот на лондонскиот премиерлигаш Кристал Палас.

„За мене ова е нешто фантастично, невидена авантура. Кога имав пет години, го гледав мојот татко како го носи дресот на Интер, ја почуствував атмосферата на “Џузепе Меаца”. Ова е како сон за мене. Веќе разговарав со сопственикот на Интер. Ми кажа дека сака да изгради еден моќен тим, тим кој ќе конкурентен и во Италија и во Европа”, изјави Инс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести