сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тони Блер барал 450.000 евра за да држи говор во Стокхолм

toni-bler

Последни вести

Поранешниот премиер на Велика Британија, Тони Блер одби да говори на Светскиот форум во Стокхолм за гладот бидејќи организаторите не сакале да му платат 450.000 евра за 20 минути говор или 380 евра за секунда, пишува МИА.

Прехранбената компанија која го организира форумот одби да му исплати толкава сума на Блер оценувајќи дека „неговата ѕвезда заоѓа“, пишува „Индипендент“.

Откако Блер го напушти Даунинг стрит повеќе пати демантираше дека неговото богаство изнесува 137 милиони евра, додавајќи дека има само 27 милиони евра.

Најчитани вести