недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Тони Крос од Минхен се сели во Мадрид

KROS OD MINHEN VO MADRID

Поврзани вести

Фудбалските медиуми во Шпанија пред неколку часа ја пласираа сензационалната информација дека раководните лица на новиот европски клупски шампион, Реал (М) и тие на германскиот гигант Баерн (М), околу трансферот на одличниот играч за врска, Тони Крос.

Репрезентативецот на Германија во следните пет сезони ќе го носи дресот на “кралскиот клуб”, а од неговата продажба, челниците на баварскиот гигант заработија околу 25 мил. евра.

Иако доби официјална понуда и од најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, Крос ја прифати таа на Реал (М) поради ветената годишна плата од 6.5 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести